Kā izvēlēties sev psihoterapijas speciālistu?

Psihoterapijā kopā ar speciālistu Jūs pavadīsiet ne vienu vien stundu, runājot par visbūtiskākajiem Jūsu dzīves jautājumiem. Jo labāks būs Jūsu savstarpējais kontakts, jo labāk un ātrāk sekmēsies psihoterapija un notiks pozitīvas izmaiņas Jūsu dzīvē, tāpēc pirms psihoterapijas uzsākšanas ir svarīgi atbildēt uz dažiem jautājumiem.

  • Vai spēšu šim cilvēkam uzticēties?

Pirms izvēlaties speciālistu, pajautājiet sev – kādam jābūt cilvēkam, lai Jūs spētu viņam uzticēties? Vai Jums ir svarīgas atsauksmes no kāda, kurš jau ir gājis psihoterapijā? Vai Jums būtu vieglāk runāt ar vīrieti vai sievietei? Vai nozīme ir speciālista vecumam un pieredzei? Varbūt izšķirošs ir pirmais iespaids?

  • Kuram psihoterapijas virzienam es dotu priekšroku?

Gluži tāpat kā mums atšķiras gaumes citās dzīves jomās, arī psihoterapijā mums viena metode var šķist piemērotāka kā cita.  Ir cilvēki, kuri priekšroku dod tikai sarunām un bezkontakta metodēm, ir cilvēki, kuri tieši pretēji, vēlas labāk izprast un sajust savu ķermeni. Kāds terapijā vēlas risināt tikai savas individuālās problēmas, kādam citam noderīgāka šķiet sistēmiskā pieeja un darbs ar visu ģimeni. Vairāk par dažādiem psihoterapijas virzieniem varat uzzināt šeit: https://psihoterapija.lv/psihoterapijas-virzienu-apraksts/

  • Vai mani apmierina pieņemšanas laiks, vieta un nosacījumi?

Tā kā psihoterapijas speciālistu apmeklēsiet ilgstoši, ir svarīgi noskaidrot, vai speciālista piedāvātais pieņemšanas laiks un vieta Jūs apmierina, un Jūs varat tur nokļūt ērti un bez steigas. Tāpat būtiski izrunāt jautājumus par samaksu un psihoterapijas sesiju biežumu.
Izpētiet!
Šajā mājas lapā Jūs varat iepazīties ar visu LPB sertificēto psihoterapijas speciālistu reģistru. Iepretim katra speciālista vārdam, ir norādīts virziens, kuru konkrētais psihoterapijas speciālists pārstāv, tālrunis un pilsēta, kurā viņš praktizē.

Sazinieties!
Sazinieties ar speciālistu  un noskaidrojiet Jums svarīgāko informāciju. Varat sazināties ar vairākiem speciālistiem un pēc tam izlemt, pie kura aiziet uz pirmo tikšanos!

Aizejiet uz pirmo vizīti!
Tiekoties ar psihoterapijas speciālistu viņa prakses vietā Jums būs iespēja detalizētāk uzzināt visu par psihoterapijas norisi, ilgumu, biežumu, izmantotajām tehnikām, cenu, speciālista izglītību un pieredzi. Psihoterapijas speciālista izvēle ir ļoti atbildīgs process, tāpēc nekautrējieties aiziet uz pirmo tikšanos pie vairākiem speciālistiem, un pēc tam izlemiet, pie kura speciālista sāksiet psihoterapiju.

Paziņojiet par savu lēmumu!
Psihoterapijas speciālisti ļoti novērtēs, ja pēc iepazīšanās vizītes piezvanīsiet un pavēstīsiet savu lēmumu par terapijas turpināšanu, neatkarīgi no tā, kāds tas ir.