LPB_logo_rich_400x400

Mišaels Hirurgs: apaļš galds/diskusija “Grupas dzīves cikla paradoksi traumas gadījumā”

Cienījamie kolēģi un draugi!

Esam saņēmuši interesantu piedāvājumu no Izraēlas vēstniecības – iespēju organizēt izraēliešu psihologa un kinodokumentālista Mišaela Hirurga (Mishael Chirurg) vizīti un apaļo galdu/diskusiju ceturtdien, 26.janvārī pl.18.00- 20.00 (darba valoda – angļu).

Mišaels Hirurgs ir klīniskais psihologs un Grupu analīzes institūta biedrs (the Israel Institute of Group Analysis). Viņš ir viens no dibinātājiem un bijušais priekšsēdētājs ‘Besod Siach’ – organizācijai Izraēlā, kas nodarbojas ar dialoga veicināšanu starp dažādām konfliktējošām grupām Izraēlas sabiedrībā, piemēram, ebrejiem un arābiem, labējo un kreiso politisko viedokļu paudējiem, ortodoksāli reliģiskajiem un sekulārajiem ļaudīm utt. Tāpat Mišaelam ir privātprakses traumu centros Maalotā un Kirjatšmonā.

Viņš pats redz, ka diskusijas vislabāk saistīt ar filmu demonstrēšanu, kas viņam būtu līdzi. Tēma, ko varētu skatīt šajā kontekstā ir “Grupas dzīves cikla paradoksi traumas gadījumā”.

Viena no filmām ir “Mierini manus ļaudis” – Eliezera māja (Beit Eliezer) ir mājas 24 sirmgalvjiem, kas izdzīvojuši holokaustā. Par viņiem rūpējas kristiešu brīvprātīgie no Vācijas. Filma meklē atbildes uz retoriskiem jautājumiem… Vai nāves nometni pārdzīvojušam sirmgalvim var sniegt mierinājumu gāzes kameras uzrauga mazbērns? Vai iespējams patiesi nožēlot savu senču grēkus? Kā dziedēt divu nāciju brūces, samierināt tās un veidot savstarpēju uzticēšanos? – un otra “Mēs aizejam, bet zeme paliek” arī skar morāles jautājumus uz kultūras un reliģisko atšķirību fona. Abas filmas ir mazāk par pusstundu garas.

Lai varētu rezervēt atbilstošas telpas pasākumam, lūdzu piesakiet savu dalību līdz 22. janvārim rakstot uz e-pastu: baibapumpina@inbox.lv.

Pasākums ir bez maksas.

LPB Valde