Raksti

Psihodrāmas nometne "Atklātā jūra"

Kopš 2000. gada Liepājas psihodramatisti Rovēna Zarakovska un Agris Palkavnieks Nīcas novada Bernātos rīkojuši psihodrāmas nometnes. Pašā vasaras plaukumā tajās pulcējušies psihodrāmas speciālisti un psihodrāmas mīļotāji, lai kopā piedzīvotu Satikšanos – ar sevi, citiem cilvēkiem un dabu.

"Atklātā jūra" aicina arī šovasar 8. un 9. jūnijā – dažu kilometru attālumā no Liepājas, skaistā vietā, pārsimts metrus no jūras, viesu namā “Šķilas” (www.skilas.lv). Par nometnes dalībnieku var kļūt ikviens – ar pieredzi psihodrāmā, vai tāds, kurš vēlas to iepazīt pilnīgi no jauna. Kopīgi meklēsim veidus, kā šajā spriedzes un pārbaudījumiem pilnajā laikā rast ticību un cerību labajam, radoši sadarbojoties citam ar citu.

Darbnīcu vadītāji – sertificēti psihodrāmas speciālisti Gita Paspārne un Gundega Kozlova, psihodramatiste Rovēna Zarakovska. Iesildīšanos un noslēgumu vadīs nometnes organizatore – sertificēta psihodrāmas speciāliste Igeta Ozoliņa. Dalībnieki būs aicināti uz kopīgu vakarēšanu, kas ir nometnes tradīcija. Dalībniekiem nodrošināta nakšņošana, gultasveļa, ēdināšana, kafija/tēja, dzeramais ūdens.

Dalības maksa – 165 eiro.

Pieteikšanās – līdz 31. maijam, rakstot uz e pastu igeta.g@inbox.lv, norādot vārdu, uzvārdu, vecumu, nodarbošanos un pamatojumu savai motivācijai kļūt par nometnes dalībnieku.

Vīnes psihiatra Jakoba Levi Moreno (1889 – 1974) radīto psihodrāmu var aplūkot kā:

1) psihoterapijas metodi, kur terapija noris, izmantojot dramatiskas metodes (elementi – skatuve, režisors (terapeits, grupas vadītājs), protagonists (klients, uz kura problēmu grupā tiek fokusēta uzmanība), palīgpersonas, grupa, tehnikas);

2) psihodrāmas sesiju ar iesildīšanos, dramatisku darbību un dalīšanos (sharing);

3) Moreno ideju (psiholoģisku un filozofisku) kopumu, kas skatās uz cilvēku un viņa darbību, izmantojot jēdzienus – loma, spontanitāte, saskarsme (encounter), kreativitāte, kultūrkonservi;

4) cilvēka dvēseles pārdzīvojuma (“psyche” – dvēsele, “drama” – darbība) iekšēju izpausmi.