Semināri

Latvijas Psihoterapeitu biedrības konference “Dzimuma identitātes jautājumi psihoterapijas speciālista praksē”

Rīgā, 2024.gada 1.martā, Slokas ielā 1, (Bellevue Park hotel Riga)

Laiks

Runātāji

Tēmas

9.00-9.20

Egita Pļaviņa, LPB prezidente

Konferences atklāšana

9.20-10.20

Dominic Davies (UK)

Dzimtes, seksualitātes un attiecību daudzveidība - izpratne un darbs ar klientiem (GSRD).

10.20-10.40

Kafijas pauze

 

10.40-11.40

Dominic Davies (UK)

Dzimtes, seksualitātes un attiecību daudzveidība - izpratne un darbs ar klientiem (GSRD).

11.40-12.40

Aivis Dombrovskis

Izaicinājumi un realitāte darbā ar LGBTQ+ piederīgiem un tam pretēji (nepiederīgiem) klientiem.

12.40-13.40

Pusdienas

 

13.40-14.40

Ieva Bieliauskiene (LT)

Aplūkojot dzimuma identitāti caur Junga perspektīvu: kā tas var palīdzēt psihoterapijas praksē?

14.40-15.10

Kaspars Zālītis “Mozaīka”

Artūrs Zaremba sadarbībā ar
“SafeSpace”

LGBTQ kopienas situācija Latvijā. Ar dzimuma identitāti saistītie juridiskie šķēršļi.

Mazāk aizsargātās sabiedrības grupas
un identitātes un ar tām saistītie
jautājumi.

15.10-15.40

Diskusiju panelis

Dominic Davies, Aivis Dombrovskis, Ieva Bieliauskiene, Kaspars Zālītis, Artūrs Zaremba. Vada Egita Pļaviņa.

15.40-16.00

Kafijas pauze

 

 

 

 

 

Dalības maksa: LPB biedriem 65 eur, citiem 85 eur.

Biedriem lūdzam maksāt caur savu LPB profilu, kur ir jau sagatavota izvēle maksāt par konferenci!

Dalības maksā ir iekļautas gardas pusdienas un divas kafijas pauzes.

Reģistrēšanās konferencei:

https://forms.gle/6s464QTV6StkWssj6

 

Dominic Davies – dzimtes, seksualitātes un attiecību daudzveidība – izpratne un darbs ar klientiem (GSRD). Mums ir labi, pamatoti un vispāratzīti pētījumi, ka LGBTQIA+ cilvēkiem ir sliktāka garīgā veselība nekā viņu heteroseksuālajiem vienaudžiem. Tas ir saistīts ar drošības izjūtas trūkumu, marginalizāciju un patoloģizācijas vēsturi. Pēdējo piecdesmit gadu laikā, sākot ar homoseksualitātes deklasifikāciju, ir parādījusies pozitīva pieeja terapijai un pētījumiem, lai uzlabotu šo dažādo iedzīvotāju grupu labklājību. Šajā ievadlekcijā tiks izklāstīti GSRD terapijas pamatprincipi – jauna apstiprinoša izpētes modalitāte darbam ar klientiem, kuru dzīve un identitāte ir ārpus heteronormativitātes galvenās plūsmas. Mēs izpētīsim dažus no galvenajiem terminiem un septiņām GSRD terapijas galvenajām sastāvdaļām. Pamatojošās teorijas, kas to informē un dalās ar ieteikumiem kultūras kompetences un pārliecības uzlabošanai ar LGBTQIA+ kopienām.

Dominic Davies FNCIP, FNCPS ir Pink Therapy dibinātājs un izpilddirektors. Viņš ir psihoterapeits, klīniskais seksologs un prakses konsultants jau vairāk nekā 40 gadus.

Gadu gaitā Dominiks ir saņēmis vairākus apbalvojumus un balvas par savu novatorisko darbu dzimtes un seksualitātes jomā.

2016. gadā Nacionālās konsultāciju un psihoterapijas biedrība viņu iecēla par savas biedrības biedru, bet 2018. gadā Dominiks saņēma balvu par mūža ieguldījumu darbā par seksuālo brīvību.

Dominiks tika iecelts arī par Nacionālās integratīvo psihoterapeitu padomes locekli. Šī pozīcija ir augstākais dalības līmenis šajās profesionālajās organizācijās.

2021. gadā Minesotas Universitāte viņu nosauca par vienu no 50 izcilākajiem dzimtes un seksuālās veselības revolucionāriem pasaulē.

Dominiks (kopā ar Čārlzu Nīlu) ir līdzredaktors pirmajām trim britu mācību grāmatām par darbu ar LGBT klientiem, kas publicētas 1996. un 2000. gadā, un viņš ir pievienojis daudzus citus rakstus un nodaļas šīs jaunās jomas literatūrā. Viņš ir uzstājies daudzās Lielbritānijas un starptautiskās konferencēs. Pēc gandrīz ceturtdaļgadsimta viņš ir līdzredaktors (kopā ar Silvu Nevesu) vēl divām Pink Therapy mācību grāmatām, kas bija paredzētas GSRD terapeitiem un Seksa un attiecību terapeitiem Eiropā. 2023. gada aprīlī Routledge publicēja grāmatas Erotically Queer un Relationally Queer. Tagad viņš strādā pie pirmās GSRD terapijas grāmatas, kuras pamatā ir Sage rokasgrāmata par konsultēšanu un psihoterapiju (5. izdevums).

Dominiks Apvienotajā Karalistē un Eiropā tiek saukts par vienu no dzimtes, seksualitātes un attiecību daudzveidības terapijas vecvecākiem.

Aivis Dombrovskis Dr.psych., Mg.paed., Bc.biol., A.Prof.oec., psihoterapijas speciālists, supervizors, klīniskais un partnerattiecību terapeits, transpersonālās psihoterapijas speciālists. Aivis Dombrovskis ir strādājis psihoterapijas jomā jau vairākus gadu desmitus. Pamata joma ir hipno-psihoterpija, bet papildus tiek izmantoti  gan ģimenes sistēmiskie izlikumi, gan MDR, gan NLP, gan transpersonālā psihoterapija, gan klasiskās psiholoģijas psihoanalītiskās un citas paradigmas. Šobrīd metodiskais klāsts ir papildināts ar klīniskā seksa un partnerattiecību terapijas zināšanām. Latvijā strādā savā psihoterapijas speciālista praksē, bet Apvienotajā Karalistē strādā savā psihoterapeita un klīniskā seksa terapeita praksē (Londona).

Ieva Bieļiauskiene, Dr. Psych. Viņa ir klīniskais psihologs, psihoterapeits un Junga analītiķis, kas strādā Viļņā, Lietuvā. Ieva ir Lietuvas Analītiskās psiholoģijas asociācijas lektore un supervizore. Viņa interesējas par dzimuma līdztiesības jautājumiem psihoterapijā un LGBTQ psiholoģijā, gan strādājot ar LGBTQ klientiem privātpraksē, gan lasot lekcijas par šo tēmu, gan mācot citus garīgās veselības speciālistus.

Kaspars Zālītis - LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis. 

Kaspars Zālītis ir viens no Latvijas zināmākajiem cilvēktiesību aktīvistiem ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi darbā ar dažādiem cilvēktiesību jautājumiem tai skaitā dzimumu līdztiesību, LGBTQ jautājumi. Kaspars Zālītis ir dažādības vadības un stratēģiskās komunikācijas konsultants, sniedzot pakalpojumus Latvijas un starptautiskiem uzņēmumiem par iekļaujošas darba vides veidošanu.

Artūrs Zaremba ir klīniskais un veselības psihologs. Viens no viņa specializācijas virzieniem ir darbs ar LGBTK+ klientiem. Viņa fokusā ir identitātes izzināšanas un atklāšanas, seksuālās un romantiskās orientācijas, dzimtes identitātes un izpausmes, dzimtes nekongruences, dzimuma disforijas un citi LGBTK+ specifiskie jautājumi. Artūrs veic dzimtes nekongruences un dzimuma disforijas psiholoģisko izpēti un spēlē lomu dzimtes daudzveidīgo un trans cilvēku dzimtes apstiprinošās aprūpes procesa attīstīšanai Latvijā. Viņš organizē un vada izglītojošās un saliedējošās domnīcas "#Savienojums" sadarbībā ar Latvijas LGBTK+ biedrību “Safe Space”, piedāvājot platformu LGBTK+ izaicinājumu izpratnes veicināšanai, kopienas saliedēšanai un stiprināšanai. Šobrīd apgūst dzimtes, seksualitātes un attiecību daudzveidības (GSRD) apstiprinošo terapiju Apvienotās Karalistes lielākajā neatkarīgajā terapijas organizācijā “Pink Therapy”.